Logowanie (rejestracja)

Zapomniałeś hasła?

Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się!

Informacje

  • Szybkie odpowiedzidodano 01.06.2015 - release24

    1. Rejestracja umożliwia tylko pisanie komentarzy.
    2. E-maila sprawdzamy co kilka dni.
    3. Nie jesteśmy torrentem, ed2k, warezem, kinem online, kanałem pre itp.

  • Polub nas na Facebooku!dodano 13.03.2013 - release24

  • Podsumowanie miesiąca - sierpieńdodano 01.09.2024 - Release24.pl

    Filmy:

    • BDRIP - 8
    • Cam - 3
    • TeleSync - 3
    • WEB-DL - 14
    • RAZEM: 28

    Seriale: 26

    Gry: 0

Archiwum podręczne

Kalendarz archiwum
[UKRYJ]

ShoutBox

Poczekaj na załadowanie danych...

Jak walczy się z piractwem kinowym w Wielkiej Brytanii?

Dodano: 03.03.2013 o godzinie 20:07 przez release24

                       
01.03.2013
roku brytyjska organizacja antypiracka FACT (Federation Against Copyright Theft) wydała oświadczenie, z którego wynika, że w 2012 roku żaden z udostępnionych w sieci filmów w kopii CAM i TS nie został zarejestrowany na terenie Wielkiej Brytanii. FACT uważa, że 100% skuteczność wynika z wdrażanego od 2006 roku programu walki z piractwem filmowym i współpracy z FDA (Film Distributors’ Association - Stowarzyszenie Dystrybutorów Filmowych).

Pierwsza
z wymienionych organizacji prowadzi kampanie reklamowe promujące walkę z piractwem, a także szkoli pracowników kin, których dodatkowo wyposaża w... noktowizory. Specjalistyczny sprzęt ma pomóc w wyłapywaniu widzów, którzy w trakcie seansu próbują zarejestrować wyświetlany film za pomocą kamery lub telefonu.

Druga
z organizacji poszła o krok dalej i na wzór amerykańskich MPAA (Motion Picture Association of America) i The National Association of Theater Owners (Narodowe Stowarzyszenie Właścicieli Kin) postanowiła nagradzać pracowników kin, którym uda się namierzyć "kamerzystów". W ten sposób FDA wyróżniła 13 pracowników kin, którzy w 2012 roku nie pozwolili na zarejestrowanie takich produkcji jak: Skyfall (sześciokrotnie), Life of Pi, The Dark Knight Rises, Ted, Argo oraz The Hobbit. Nagroda za wykrycie "kamerzysty" wynosiła 700 funtów (około 3,400 zł).
Z 12 nakrytych "kamerzystów", dwójka trafiła do aresztu, skąd zostali wypuszczeni po usłyszeniu pouczenia, trójka dostała całkowity zakaz wstępu do kin,  zaś jedna ograniczony wstęp do kin. W stosunku do pozostałej szóstki nie wyciągnięto żadnych konsekwencji.

Skąd tak łagodne kary? Problem stanowi legislacja. Ustawa O prawie autorskim, znakach towarowych i patentach z 1988 r. (Copyright, Designs and Patents Act 1988) nie ma zastosowania w odniesieniu do "kamerzystów", o ile nie udowodni się im, że nagrany film zamierzali sprzedać lub udostępnić w Internecie. Jest to jednak możliwe. W 2011 roku do mieszkania jednego z brytyjskich "kamerzystów" skrywającego się pod nickiem SilentNinja wkroczyło ośmiu stróżów prawa w towarzystwie przedstawiciela FACT. W trakcie rozprawy 31-letni wówczas SilentNinja przyznał się do nagrania w kinie m.in Resident Evil 3D, Devil, Piranha 3D, które następnie odsprzedał, a także udostępnienia na The Pirate Bay takich tytułów jak I Love You Phillip Morris (w kopii R5), The Fourth Kind (w kopii DVDSCR), The Boondock Saints 2: All Saints Day (w kopii SCR), Ninja Assassin (SCR), Amelia (SCR). Jaki będzie kolejny krok w walce z nagrywaniem filmów w kinach?

Jeśli news przypadł komuś do gustu, to może go WYKOPAĆ TUTAJ.

 

 

21

Jeśli któryś z artykułów łamie Państwa prawa autorskie, to prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

Na stronie nie są umieszczone żadne pliki, a jedynie informacje na ich temat.
Nie jesteśmy stroną torrent, ed2k, warezem, kinem online etc.

--------------------------------------------------------------------
REGULAMIN | COOKIES | FAQ